“Service design
w rozwoju publiczności - konkretne
i sprawdzone narzędzia”

Dołącz do 1-dniowego intensywnego warsztatu online
i poznaj zestaw sprawdzonych technik, które będziesz
mógł_ogła wykorzystać do prostych badań publiczności
oraz do pracy nad doskonaleniem oferty Twojej instytucji.


Dowiesz się, jak rozmawiać z odbiorcami, żeby poznać ich realne potrzeby oraz
jak zamienić te rozmowy na mapy podróży klienta, które będą inspirować Ciebie
i Twój zespół do pomysłów na nowe działania.

27 marca 2025

〰️

9.30-15.30 - online

〰️

27 marca 2025 〰️ 9.30-15.30 - online 〰️

➡️ Masz trudność z dotarciem do nowej grupy odbiorców?

➡️ Jakaś specyficzna grupa obecnej publiczności sprawia Ci kłopot?

➡️ Masz mnóstwo zebranych ankiet, ale nic inspirującego z nich nie wynika?

➡️ Pogłębione badania wydają Ci się trudne, skomplikowane i czasochłonne?

Rozumiemy to!

Od ponad 12 lat pracujemy z ludźmi kultury i z myślą o Tobie opracowaliśmy program tego warsztatu. Zainspirujemy Ciebie i Twój zespół do innego spojrzenia na publiczność. Damy Ci zestaw prostych narzędzi, które ułatwią wyjście do odbiorców, poznanie ich perspektywy i - przede wszystkim - opracowanie oferty, spełniającej ich oczekiwania.

online, 27 marca 2024

Liczba miejsc: 14/16

Pozostało: 🔒🔒👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤

Pokażemy Ci w praktyce, jak zamieniać wiedzę zdobytą od odbiorców na konkretne pomysły, projekty i działania.

Wspieraliśmy takie marki sektora kultury jak:

Punkty programu

27 marca, 9.30-15.30, online (ZOOM)

🔸Rola badań i empatii w procesie projektowania oferty

🔸O tym dlaczego powinieneś_naś zapomnieć (choć na chwilę) o ankietach i pomyśleć o innych technikach badania odbiorców

🔸Trochę teorii (ale też sporo praktyki) o tym, jak zwinnie wejść w świat odbiorców i poznać ich praktyki. Przykłady konkretnych rozwiązań ze świata kultury i nie tylko.

🔸O tym, jak formułować dobre pytania w badaniach publiczności i jak dobierać respondentów. Tworzenie scenariusza badawczego i trening moderacji wywiadów

🔸Jak zamienić wiedzę o odbiorcy na inspirującą mapę podróży klienta

🔸Zespołowe generowanie pomysłów i zespołowa kreatywność

🔸 O tym, jak zamienić insighty z badań na wartościowe pomysły. Jak wesprzeć kreatywne moce całego zespołu.

Po szkoleniu

Będziesz w stanie w łatwy sposób zaplanować i zrealizować badanie publiczności nastawione na doskonalenie oferty instytucji;

będziesz potrafić formułować trafne pytania badawcze
i przygotowywać scenariusz badań (dostaniesz też od nas przykładowe scenariusze);

będziesz umiał_a stworzyć mapę podróży Twojego odbiorcy, co pozwoli Ci generować konkretne i twórcze pomysły dotyczące przyszłej oferty instytucji oraz udoskonaleń w już istniejących działaniach;

ze swobodą i przyjemnością będziesz realizować indywidualne rozmowy z odbiorcami nastawione na lepsze zrozumienie perspektywy i potrzeb publiczności;

zapomnisz o ankietach i otworzysz się na świat inspiracji płynących
z poznawania odbiorców w inny, jakościowy sposób.

W skrócie

6 godzin praktycznych warsztatów online

certyfikat ukończenia szkolenia

BONUSY: ebook dot. prowadzenia spotkań kreatywnych, webinarium o błędach w trakcie burzy mózgów

30% wiedzy, 70% trening

materiały szkoleniowe: m.in. gotowe szablony i przykładowe scenariusze

dobra atmosfera i praca grupowa

Prowadzący

Łukasz Maźnica

Badacz, moderator procesów kreatywnych oraz trener design thinking, a z wykształcenia ekonomista ze specjalizacją z ekonomii kultury. Jako mentor i doradca od dziesięciu lat współpracuje z firmami, instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi, wspierając klientów w lepszym rozumieniu potrzeb i oczekiwań odbiorców. Jako wykładowca współpracuje z AGH w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z design thinking dla studentów teleinformatyki oraz informatyki społecznej.

Ma na koncie wiele doświadczeń współpracy z i na rzecz sektora kultury. Był m.in. współautorem jednego z pierwszych podręczników do ekonomii kultury „Kultura i rozwój” (pod red. prof. J. Hausnera i prof. J. Purchli). Dla UM Warszawa opracowywał jeden z programów operacyjnych do strategii rozwoju kultury. Realizował projekty badawcze i wdrożeniowe z obszaru zarządzania w kulturze we współpracy z Małopolskim Instytutem Kultury, UM Warszawa, Akademią Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Wrocławskim Instytutem Kultury oraz UM Łódź.

Wśród organizacji, z którymi współpracował jako szkoleniowiec znajdują się m.in.: Motorola Solutions, Atende S.A., Hitachi, Międzynarodowe Centrum Kultury, Małopolski Instytut Kultury, Martes Sport, Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Krakowski Teatr Variete.

Członek Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii.

Edyta Gawlak

Psycholożka, certyfikowana trenerka Design Thinking, badaczka doświadczeń odbiorcy i wykładowczyni akademicka. Specjalizuje się w prowadzeniu badań jakościowych oraz pozyskiwaniu informacji o potrzebach i oczekiwaniach użytkowników, co pozwala jej skutecznie wspierać rozwój produktów, usług i działań instytucji kultury. Prowadzi zajęcia z zakresu Design Thinking, łącząc praktyczne podejście projektowe z psychologią i komunikacją.

Od lat związana z sektorem kultury i organizacji pozarządowych. Od 2016 roku intensywnie współpracowała z Festiwalem Kultury Żydowskiej w Krakowie, gdzie koordynowała program wolontariacki The Machers, prowadząc rekrutację, szkolenia oraz bieżącą współpracę z wolontariuszami. Współtworzyła również program festiwalu oraz realizowała projekty skierowane do lokalnej społeczności, m.in. program "Pracownia Seniora" dedykowany seniorom. Dzięki tej roli zdobyła dogłębną znajomość specyfiki działania instytucji kultury i ich potrzeb w zakresie badań odbiorców oraz zarządzania zespołami.

Współpracowała badawczo i szkoleniowo m.in.: Centrum Nauki Kopernik, Studio Filmów Rysunkowych, Ambasadą Amerykańską w Polsce, Międzynarodowym Centrum Kultury, Krakowskim Biurem Festiwalowym, Centrum Archiwistyki Społecznej, Stowarzyszeniem Rozwoju i Edukacji STRIM, JCC Kraków, Narodowym Centrum Kultury, MOCAK-iem oraz Muzeum Historii Polski.

Czy to działa?

Zrealizowaliśmy wiele badań dla instytucji kultury, które następnie przełożyły się na konkretne działania. Z tego programu przeszkoliliśmy już ponad 100 osób z różnych instytucji kultury. Zarówno tych największych jak i mniejszych, lokalnych. Średnia ocena ze szkoleń: 4,9 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Ania - uczestniczka warsztatów w Tarnowie

“dobrze przygotowana prezentacja, brak nadmiernego teoretyzowania, wyrabianie praktycznych umiejętności przez ćwiczenia z wskazywaniem kierunku, sposobu, a czasem błędu”
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Paweł - uczestnik warsztatów w Krakowie

“Sposób prowadzenia, atmosfera, konkretne zagadnienia, praca w zespołach i parach.”
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️


Uczestniczka z Muzeum Narodowego
w Krakowie

“Profesjonalne prowadzenie szkolenia, wsparcie odpowiednimi materiałami i metodami, indywidualne podejście do wybranej grupy szkoleniowej i jej potrzeb. Było to jedno z najlepiej przygotowanych szkoleń, w jakich uczestniczyłam.”
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Uczestniczka z Gorlickiego Centrum Kultury

“Mocne strony to na pewno doświadczenie, wiedza i otwartość prowadzących. Podobała mi się też metodyczność, mimo że to warsztat był kreatywny i dotyczył miękkich kompetencji, to korzystaliśmy z wielu przydatnych narzędzi, z których możemy teraz łatwo skorzystać.”
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Marek - uczestnik warsztatów w Krakowie

“Całokształt warsztatów. Masa przydatnych i praktycznych informacji. Dużo nowych i ciekawych dla mnie informacji. Nie można wymarzyć sobie lepszych bardziej zaangażowanych prowadzących.”
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Milena - uczestniczka warsztatów w Tarnowie

“Sposób prowadzenia ; ) Poznane metody i możliwość ich zastosowania w praktyce. Czuję się zainspirowana i zmotywowana do działania!”
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Zofia - uczestniczka warsztatów w Krakowie

“Wspaniałe dwa dni. Czas wykorzystany do ostatniej minuty. Znakomita forma warsztatowa. Nie wyszłam, jak z typowego szkolenia, z definicją, z którą nie wiedziałam co zrobić. Profesjonalne podejście do tematu podane w przystępnej formie.”
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Karolina - uczestniczka warsztatów w Krakowie

“Sposób prowadzenia. W tym miejscu brawa dla prowadzących. Udało się Wam wytworzyć przestrzeń odpowiednią do swobodnej rozmowy, pracy. Dzięki temu treści były ciekawsze niż gdybym miała słuchać o nich lub czytać. W mojej opinii fajna grupa się zebrała, sporo ciekawych rozmów odbyłam. Dobre są takie spotkania ludzi z branży.”
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Ile to kosztuje?

regular 850 brutto

750 brutto

> praca warsztatowa oparta na prawdziwych kejsach

> certyfikat udziału

> gotowy skrypt badania publiczności

> BONUS: praktyczne materiały
i szablony (formatki i przykładowe scenariusze).

> BONUS: ebook “Jak mieć dobre pomysły?” przewodnik do przeprowadzenia kreatywnego sprintu.

> BONUS: dostęp do nagrania webinarium o błędach
w prowadzeniu burzy mózgów.

Dodatkowa zniżka przy zapisie kilku osób z jednej instytucji!

Dwie osoby - 5%
Trzy osoby - 10%

Szkolenie zostało opracowane przez ekspertów
KulturLab i hearts&heads

Potrzebujesz więcej informacji lub masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!

📩 edyta.gawlak@hshs.pl

📞 +48 723 521 361